Umów na wizytę
 
 
Umów się na wizytę:
606 39 09 08
Strona głównaStomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza Wrocław

 

Zabiegi mające na celu niedopuszczenie do przedwczesnej utraty zębów. W zakres zabiegów stomatologii zachowawczej wchodzą: profilaktyka, leczenie ubytków różnego pochodzenia, leczenie endodontyczne (kanałowe).

Profilaktyka to edukacja i zabiegi mające zapewnić zachowanie zdrowego uzębienia. W ramach tego zapoznajemy Pacjentów z prawidłowymi nawykami dotyczącymi higieny jamy ustnej oraz stosujemy środki chroniące zęby przed próchnicą w postaci laków i lakierów z fluorem.

Leczenie ubytków to zabiegi mające na celu rekonstrukcje zniszczonych twardych tkanek zębów. Ubytki te mogą powstać w wyniku próchnicy, schorzeń dotyczących budowy zęba, zaburzeń funkcji i urazów. Do rekonstrukcji używamy najnowszych materiałów, które zapewniają przywrócenie funkcji i estetyki.

Leczenie endodontyczne to metoda leczenia zębów ze zmianami w miazdze zęba. Polega ona na usunięciu zmienionej zapalnie miazgi z komory i kanałów korzeniowych i zastąpieniu jej odpowiednimi materiałami. Leczenie endodontyczne jest często trudne ze względu na różnice w budowie poszczególnych zębów. Aby zwiększyć powodzenie leczenia i ograniczyć ewentualne powikłania, stosujemy w leczeniu mikroskop zabiegowy. Dzięki tej metodzie możemy zachować nawet bardzo zniszczone zęby.

Stomatologia zachowawcza Wrocław

Dostępne usługi:

 

• Leczenie ubytków próchnicowych   • Profilaktyka próchnicy zębów   • Leczenie nadwrażliwości zębów

 • Konsultacja stomatologiczna  • Przegląd stomatologiczny  • Wypełnienie ubytku korony zęba  • Rekonstrukcja złamanego zęba

 

 

Cennik usług i zabiegów we Wrocławiu

 
Stomatologia zachowawcza
Fluoryzacja
60 zł
Higienizacja kompleksowa(usunięcie kamienia, piaskowanie, fluoryzacja)
300-600 zł
Piaskowanie
150-300 zł
Scalling
200-400 zł
Wizyta adaptacyjna
50 zł
Wypełnienia
180-350 zł
Znieczulenie miejscowe
50 zł
 
Aleksandra Makuch-Kornacka
Lek. dent.
Aleksandra Makuch-Kornacka jest specjalistą protetykiem z wieloletnim doświadczeniem. Wiedzę zdobywała na wydziale Lekarsko-Stomatologicznym Akademii Medycznej we Wrocławiu.
Romuald Dudek
Lek. dent.
Doświadczony specjalista w zakresie stomatologii zachowawczej i endodoncji.
Anna Zalewska-Han
Lek. dent.
Absolwentka Akademii Medycznej we Wrocławiu
Od 2003 r. pracownik kliniki implantologiczno-ortodontycznej Royal Dent, dla którego stomatologia jest pasja, a estetyka nieodzownym jej elementem.
Natalia Mandzios
Lek. dent.
Ukończyła studia na Wydziale Lekarsko-Stomatologicznym Akademii Medycznej we Wrocławiu. Uczestniczy w licznych kursach z zakresu stomatologii zachowawczej i estetycznej, protetyki i ortodoncji.

Gdzie przyjmujemy?

 

Medicover Stomatologia – Royal Dent

ul. Leszczyńskiego 5
50-078 Wrocław

Czynne:
poniedziałek-piątek: 8:00-20:00,
sobota: 9:00-14:00

tel: 606 39 09 08

recepcja.royal-dent@medicover.pl